Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro povzbuzení

 

Mám potřebu Vás povzbudit.

 

Často se setkávám s lidmi, kteří jsou v těžké životní situaci a mají pocit beznaděje a strachu z budoucnosti. I já mám tuhle zkušenost.

Vyrůstala jsem v rodině, kde nebylo moc peněz a já někdy měla i hlad. Zažila jsem hodně těžkých chvil, na které jsem byla sama a vypadaly, že nemají východisko. Jako dítě jsem byla šikanována, ponižována a fyzicky napadána. Měla jsem hodně úrazů - 3x vyvrknutý kotník, 1x žebro, 1x čelist, 1x koleno, 1x otřes mozku, 6 zlomených  kostí na nártu. Musela jsem na operaci s hemeroidy, protože jsem nemohla na záchod. Podstoupila jsem operaci slepého střeva a císařský řez. Při autonehodě jsem utrpěla úraz - měla jsem pohmožděný mozek a vyvrknutou páteř. Tehdy se mi někdy posouvaly věci před očima a když jsem chtěla přejít silnici, tak jsem musela dlouhou dobu přemýšlet, zda opravdu nic nejede (v té době jsem se starala o své dvě malé děti, které měly zdravotní potíže). Po porodu mé třetí dcery jsem přestala vidět i slyšet a den jsem nemohla chodit.  V  těchto situacích jsem hledala, jak jít dál, i když se možnost neukazovala. Někdy jsem měla pocit, že už to vzdám, než abych tohle prožívala. Připadala jsem si, že jsem předurčena k tomu, abych měla těžký život, plný špatných situací a bolesti. Pak jsem našla sílu a zkušenosti mě posunuly a obohatily. Uvědomila jsem si, že těžké a příjemné situace se střídají a že je dobré se v těžké situaci zastavit a vnitřně vnímat a hledat, co  mohu udělat.

Posouvat se po malých krocích a radovat se z malých úspěchů.

Vyrovnat se s tím, co nemohu změnit a zapracovat na tom, co změnit lze.

Poznala jsem, že je dobré číst povzbudivé texty, dívat se na motivující videa, poslouchat písně, které lahodí mému srdci, stýkat se s milujícími, respektujícími a podporujícími lidmi. Uvědomila jsem si, že vždy jsou další možnosti. Ale o změnu se musí každý snažit sám. Přeji Vám hodně sil, víry, naděje a lásky.